Turnaje k výročí 660 let založení města Podbořany 2022

20.07.2022

K výročí 660 let založení města Podbořany se konaly dva vrcholy letošní sezóny tenisu Tatranu Podbořany.

Nejprve  30.6.22 se konal turnaj dětí, kterým se završil první cyklus tréninků mládeže.

Soutěž byla rozdělená po prvním kole na hlavní soutěž a soutěž ceny útěchy. První 3 místa byly vždy odměněny poháry.

V hlavní soutěži zvítězil Broňa Kaše, na 2. místě byla Nikola Kadlečíková a na 3. místě Damir Abdrakhmanov.

V soutěži útěchy zvítězila Laurinka Špačková, na 2. místě byla Šarlotka Janegová a na 3. místě Nikolka Záhorská.

Všem patří velká gratulace a zároveň poděkování za práci trenérů pod vedením Jaroslava Hlaváče a to Jirkovi Imríškovi, Lee Koubové, Tadeáši Zemanovi, Elišce Nedomové a Stanislavu CHmelařovi ml.. Nesmím zapomenout ani na rodiče, kteří dětem do 10 let vždy dělali doprovod na tenisové kurty.

Další turnaj se konal 2. 7. 22 a to soutěž pro dospělé všech kategorii v jednotlivcích. Na turnaj se přihlásilo28 hráčů a hráček. Zde musím zvlášť zmínit účast nejlepších hráčů klubu, jako je Karel Podhola, Jiří Imríšek a Marcel Majer, kdy si mohli slabší hráči vyzkoušet a porovnat svou hru s těmi nejlepšími.

Soutěž byla rozdělena na hlavní a soutěž útěchy. V hlavní soutěži po velkém boji (zápas trval 2 hodiny) zvítězil Jaroslav Hlaváč na Karlem Podholou 6:3 a 6:4 a získal nejcenější pohár, na  2. místě skončil Karel Podhola a na 3. Marcel Majer.

V soutěži útěchy zvítězil Zdeněk Kasman, na 2. místě Lea Koubová  a na 3. místě David Calta.

Závěrem bych chtěl dodat, že tyto turnaje neunikly pozornost redaktorů týdeníku Region, kde máme foto a postřehy s komentáři jak v prvním čísle července (turnaj dětí), tak 17. července byl s doprovodným komentářem otištěn  turnaj dospělých. Nutno říci, že oba turnaje podpořila finančně radnice města. S organizací turnajů mi pomohli trenéři, Jirka Čapek, vedení klubu a Karel Podhola, všem patří veliký dík.

P.S. Mládežnický tréninkový program bude pokračovat i během léta.